– we wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.
– we czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

Od przyszłej niedzieli, na okres wakacyjny, nie będzie Mszy św. o godz. 945 w Rydzowie, będzie ona sprawowana o godz. 1500. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 1500 w Książnicach.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy m.in. artykuł o Małych Braciach Baranka, którzy niedawno przybyli do Polski, a w wakacyjnym cyklu reportaż o Miejscu Piastowym. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym jak rozmawiać z młodym człowiekiem o Bogu i o świecie? Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne. Jest także nasza parafialna gazetka U Świętego Jana w Książnicach.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Książnice za przywiezienie i odwiezienie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, która gościła w naszej wspólnocie parafialnej 28 i 29 czerwca br. „Bóg zapłać” za życzliwość i pomoc!

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na renowację stacji drogi krzyżowej w naszej świątyni.

Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego, ks. Krzysztof Rybski – wikariusz, został zamianowany, z dniem 10 lipca br., duszpasterzem rektoratu w Gorzkowie k/ Bochni. Dziękujemy Mu za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na dalsze lata pracy kapłańskiej.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Elżbieta Jemioło z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  5.07 – 11.07. 2021

Poniedziałek 18.00 + Henryk Fajerski w 1 r. śmierci
Wtorek 18.00 + Mieczysław Banaś w 30 dniu po śmierci – z int. brata Krzysztofa i Stanisława
Środa 7.00 + Augustyn Kuśnierz w 22 r. śmierci – z int. rodziny
18.00 + Michał Szot w 6 r. śmierci – z int. żony i dzieci z rodzinami
Czwartek 18.00 ++ Henryka Lonczak w 24 r. śmierci, mąż Jan – z int. rodziny Lonczaków
Piątek 7.00 + Elżbieta Jemioło z okazji 7 dnia po śmierci – z int. dzieci
18.00 W int. Pauliny i Pawła w 5 r. ślubu – dzięk-błag.
Sobota 14.00 Msza św. ślubna: Marcelina Karwacka – Marcin Hasek
15.00 Msza św. ślubna: Ewelina Kilian – Jakub Waśko
18.00 ++ Jan Ziomek, żona Maria, Wojciech Sypek
XV Niedziela zwykła  7.00 W int. Zdzisławy i Mirosława w 45 r. ślubu – dzięk-błag.
 9.00 ++ Zofia Tadeusz Świstro, ich rodzice – z int. syna Stanisława
11.00 + Józefa Nycek – z int. syna Dariusza z rodziną