Uroczystość odpustowa parafii

w poniedziałek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy,
we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,
w środę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,
w sobotę – wspomnienie NMP Tuchowskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela. Ci wszyscy, którzy dzisiaj przyjęli Komunię świętą i odmówią modlitwy przepisane przez Kościół mogą zyskać odpust. Zachęcamy do zyskiwania odpustów, możemy je ofiarować za siebie, lub za wiernych zmarłych.

Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych i świątecznych, tzn. nie będzie Mszy św. o godz. 1500 w Książnicach, Msza św. o godz. 1500 będzie w Rydzowie.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota lipca. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a w sposób szczególny przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – uczniów klas siódmych. W piątek tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Książnicach od godz. 1700, w Rydzowie od. godz. 1600.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o duszpasterstwie rodzin, oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym jak właściwie rozumieć nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi? Jakie orędzie przekazała w Fatimie Matka Boska? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne. Można także nabyć kolejny numer naszej parafialnej gazetki U Świętego Jana w Książnicach.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Marian Zieliński z Bożej Woli. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  27.06 – 3.07. 2022

Poniedziałek 18.00 + Wiesław Książnicki w 20 r. śmierci

+ Genowefa Cieśla w 30 dniu po śmierci – z int. syna Stanisława

Wtorek 18.00 ++ Władysław Dymek, Władysław Godek

Uroczystość św. Apostołów

Piotra i Pawła

7.00 ++ Helena Piotr Boroń, Stefania Honorata Stanisław Skowroński
17.00 Rydzów: W int. Karoliny Serafin z okazji 18 urodzin – dzięk-błag.
18.00 ++ Elżbieta Jemioło w 1 r. śmierci, mąż Wojciech, syn Andrzej
Czwartek 18.00 W int. Anny i Tomasza w 15 r. ślubu – dzięk-błag.

++ Katarzyna Marek Drożdżowscy, Lesław Stróż w 25 r. śmierci Lesława

Piątek 7.00 + Marian Zieliński w 7 dniu po śmierci – z int. żony
17.00 Rydzów: + Zofia Białoń – z int. córki Danuty z rodziną
18.00 ++ Tomasz Godek, Józefa Wojciech Miodunka
Sobota 14.00 Msza św. ślubna: Monika Bryk – Konrad Giża
15.00 Chrzest: Aleksander Jarecki
18.00 ++ Helena Jan Stachurski, Stanisław Sylwester Stachurski – z int. rodziny Łępa
XIV Niedziela zwykła  7.00 ++ Maria Stefan Krawczyk w 17 r. śmierci Stefana – z int. córki Agnieszki z rodziną
 9.00 W int. Doroty Rubacha o łaskę zdrowia i wytrwanie w wierze
15.00 Rydzów: + Marian Furtak

Od 27 czerwca br. będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie za:

+ Józef Łącz,
ponadto 16 intencji za + Pawła Midurę
i 10 intencji za + Ryszarda Buczka.