– w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,
– we wtorek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła,
– w piątek – wspomnienie NMP Tuchowskiej
– w sobotę – święto św. Tomasza, Apostoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy ks. Janowi Ożógowi – saletynowi, który poprzez renowację misji świętych przygotował nas do tejże uroczystości.

W poniedziałek około godz. 1800 przybędzie do nas, z parafii Dobrynin, obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Matka Boża w tymże wizerunku pozostanie w naszej parafii do wtorku do godz. 1700. Zachęcamy wszystkich do czuwania przy Matce Najświętszej. We wtorek o godz. 1700 pożegnanie Matki Bożej. Obraz zostanie przewieziony do parafii Rzochów. We wtorek z racji Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św. o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. We czwartek różaniec przed Mszą święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Na nabożeństwo wynagradzające zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a w sposób szczególny przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W piątek tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. We czwartek i w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Książnicach od godz. 1700, w Rydzowie od. Godz. 1630.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy historię relikwii świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach , w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym dlaczego dziś w debacie publicznej Kościół jest przedstawiany negatywnie? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci, są także gazety misyjne. Można jeszcze nabyć albumy kościołów naszego dekanatu i dekanatów sąsiednich.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Józef Pogoda i + Stanisław Żola z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  28.06 – 4.07. 2021

Poniedziałek 14.00 Pogrzeb: + Józef Pogoda
18.00 + Wiesław Książnicki w 19 r. śmierci

+ Władysław Janeczko – z int. syna Stanisława z rodziną

Uroczystość św. Apostołów

Piotra i Pawła

7.00 ++ Helena Piotr Boroń, Stefania Honorata Stanisław Skowroński
17.00 Rydzów: Marian Król z int. rodziny Król
18.00 W int. Ewy i Adama w 25 r. ślubu – dzięk-błag.

W int. mieszkańców Goleszowa – dzięk-błag.

Środa 7.00 + Janina Czesław Wilk, Alina Eugeniusz Wilk
13.00 Pogrzeb: + Stanisław Żola
18.00 ++ Tomasz Stanisław Godek

+ Józefa Tokarz w 3 r. śmierci

Czwartek 17.00 Rydzów: ++ Józef Józefa Białoń, Henryk Białoń w r. śmierci Henryka
18.00 + Józefa Nycek – z int. róży Józefy Kopeć
Piątek 7.00 + Stanisław Żola w 7 dniu po śmierci – z int. żony
17.00 Rydzów: + Anna Dragan – z int. rodziny Dragan z Podleszan
18.00 W int. Mariana z okazji 75 urodzin – dzięk-błag.
Sobota 13.00 Chrzest: Maja Łakomy
18.00 + Eugeniusz Lączak – z int. rodziny Kopacz i Komaniecki
XIV Niedziela zwykła  7.00 + Józef Pogoda w 7 dniu po śmierci – z int. dzieci
 9.00 + Zofia Babula – z int. syna Teofila
9.45 Rydzów: + Marian Furtak
11.00 + Antoni Cieśla – z int. rodziny Wołkowskich z Mielca

Od 1 czerwca br. będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za: + Konstantynę Dragan i + Marię Cichoń.