W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, prezb.,
we czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci. W piątek Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w Książnicach o godz. 800, natomiast w Rydzowie o godz. 900.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość odpustową w naszej wspólnocie parafialnej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 1100, po niej procesja eucharystyczna. W sobotę, Msza św. wieczorna, będzie w kaplicy na nowym cmentarzu. Przed odpustem polecimy Bożemu Miłosierdziu wszystkich zmarłych spoczywających na naszych obydwu cmentarzach. W związku z tym, bardzo prosimy o posprzątanie grobów – szczególnie na starym cmentarzu, gdzie niektóre groby są bardzo zaniedbane.

W środę i we czwartek od godz. 1700 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy bardzo serdecznie do spowiedzi dzieci szkolne, w związku z zakończeniem roku szkolnego, oraz dorosłych w związku z uroczystością odpustową w naszej parafii.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla rodziców bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i Internetu. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym: czym są pierwsze piątki miesiąca, czy nadal warto praktykować to nabożeństwo? Jest „Promyczek dobra” dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, strażakom którzy ponieśli baldachim, różom różańcowym, dzieciom I Komunijnym oraz kandydatom do bierzmowania za niesienie feretronów. Serdeczne „Bóg zapłać” Panu Mieczysławowi Kudła za odczyszczenie chodnika wokół kościoła i na cmentarzu.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Henryk Bernacki z Goleszowa. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  20.06 – 26.06. 2022

Poniedziałek 18.00 + Wojciech Wiech – z int. syna Pawła z rodziną

++ Stefania Mieczysław Walas, Krzysztof Walas, Irena Józef Karczmarczyk – z int. córki Haliny z rodziną

Wtorek 18.00 ++ Alicja Kazimierz Babula

+ Marek Krawiec, ojciec Ignacy – z int. rodziny Świstro

Środa 7.00 + Henryk Bernacki w 7 dniu po śmierci – z int. ojca
18.00 W int. Krystyny i Tadeusza w 45 r. ślubu – dzięk-błag.

+ Krystyna Wójcik – z int. sołtysa i Rady Sołeckiej Goleszów

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

7.00 + Józefa Białoń – z int. siostrzenicy Elżbiety z rodziną
18.00 + Jan Strzępka z okazji imienin – z int. syna Krzysztofa z rodziną

++ Halina Jan Cieśla – z int. córek z rodzinami

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

7.00 + Helena Tokarz – z int. Domu Pogrzebowego „Nadzieja”
8.00 W int. dzieci szkolnych z Książnic i Podleszan z okazji zakończenia roku szkolnego
9.00 Rydzów: W int. dzieci szkolnych z Rydzowa z okazji zakończenia roku szkolnego
18.00 + Jan Tomczyk

+ Marian Kopacz w 7 r. śmierci – z int. żony i synów z rodzinami

Sobota 14.00 Msza św. ślubna: Sylwia Ryczek – Mariusz Łaz
15.00 Msza św. ślubna: Agnieszka Łączak – Grzegorz Bąk
18.00 W int. wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzach

++ Jan Marta Faustyna Bielik z okazji urodzin i imienin Jana

+ Teresa Kuźma – z int. wychowawczyni i uczniów klasy maturalnej z Liceum Ekonomicznego w Mielcu

XIII Niedziela zwykła

Uroczystość Odpustowa

7.00 ++ Teresa Józef Pogoda w r. śmierci Józefa – z int. syna Romana z rodziną
 9.00 ++ Helena Jan Sylwester Stachurski
9.45 Rydzów: W int. Barbary i Dawida w 10 r. ślubu – dzięk-błag.

W int. mieszkańców Tarnowca – dzięk-błag.

15.00 ++ Józef Stachura w 2 r. śmierci, Helena Ryszard Ślubowski, Antonina Brykała – z int. Władysława Brykała

Od 1 czerwca br. sprawowane są następujące Msze św.:

+ Maria Kieszek – 24 intencje mszalne

Od 27 czerwca br. będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie za:

+ Józef Łącz,
ponadto 16 intencji za + Pawła Midurę
i 10 intencji za + Ryszarda Buczka.