– w piątek – święto św. Kazimierza, królewicza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu, wraz z posypaniem głów popiłem, o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; tzn. powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, natomiast osoby w wieku od 18 do 60 roku życia powinny ograniczyć posiłki do trzech w ciągu dnia – jeden do syta i dwa lekkie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.

Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu. Księga ta będzie wystawiona na ołtarzu przez cały czas Wielkiego Postu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1700 natomiast o godz. 1900 młodzieżowa Droga Krzyżowa. Na to nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W I niedzielę Wielkiego Postu prosimy grupę modlitewną „Margaretki” o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa wielkopostne.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota marca. We czwartek różaniec przed Mszą święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek na nabożeństwo wynagradzające zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną, a w sposób szczególny przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. W piątek tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. We czwartek i w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w Książnicach od godz. 1600, w Rydzowie od godz. 1500. Msza św. w Rydzowie, w te dni o godz. 1600. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego się okresu Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wiekopostnych umartwień oraz ich sens. W tygodniku Niedziela, w kontekście Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, próba odpowiedzi na pytanie: czy jako naród jesteśmy skazani na utonięcie w potopie alkoholu?

W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo czterdziestogodzinne według następującego porządku:

– od sumy do godz. 1300 – męskie róże różańcowe
– od godz. 1300 – 1400 – żeńskie róże różańcowe
– od godz. 1400 – 1500 – wszyscy mieszkańcy parafii

W poniedziałek o godz. 16.45 wyjazd autobusu spod kościoła do kina na film: “Żebrak i madame”. Autobus będzie zatrzymywał się na przystankach autobusowych w Książnicach i Podleszanach.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Krzysztof Barszcz pochodzący z Goleszowa. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  28.02 – 6.03. 2022

Poniedziałek 12.00 Pogrzeb: + Krzysztof Barszcz
17.00 + Antoni Cieśla w r. śmierci

+ Czesław Ptaszek – z int. rodziny Krawców i Koniecznych

Wtorek 17.00 + Zofia Nieradka w 30 dniu po śmierci – z int. syna Stanisława

+ Stanisław Godek – z int. Władysławy Skaza

Popielcowa

7.00 + Zofia Mroczek – z int. wnuka Mariusza
17.00 Rydzów: + Józefa Białoń – z int. brata Andrzeja z rodziną
18.00 ++ Helena Stanisław Kazimierz Brykała, Franciszek Twardy

+ Krystyna Wójcik – z int. córki Eweliny z rodziną

Czwartek 16.00 Rydzów: + Zofia Białoń – z int. córki Marzeny z mężem
17.00 ++ Kazimierz Weronika Wójcik

+ Jan Szot – z int. wnuka Mariusza z rodziną

Piątek 7.00 ++ Władysław Kazimiera Graboś – z okazji imienin
16.00 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński, syn Krzysztof
17.00 ++ Karolina Franciszek Bronisława Jan Gola
Sobota 17.00 + Kazimierz Lączak w 30 dniu po śmierci

+ Jagoda Mazur – z int. babci i wujka z Borowej

I Niedziela Wielkiego Postu  7.00 + Zofia-Teresa Cieśla w r. śmierci – z int. rodziny
 9.00 ++ Ignacy Maria Kopacz, Jan Karolina Rzeszutek
9.45 Rydzów: + Marian Dudek – z int. żony z rodziną
11.00 ++ Bronisława Kopacz w 1 r. śmierci, mąż Edward

Od 7 lutego br. ks. Artur Zaucha będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za + Mariana Pogodę.
Od 20 lutego ks. Piotr Dydo-Rożniecki w Kazachstanie będzie sprawował Msze św. gregoriańskie za + Teresę Kuźma