W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu, wraz z posypaniem głów popiłem, o godz. 700 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły; tzn. powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych, natomiast osoby w wieku od 18 do 60 roku życia powinny ograniczyć posiłki do trzech w ciągu dnia – jeden do syta i dwa lekkie. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę kwartalne dni o ducha pokuty. Na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu. Księga ta będzie wystawiona na ołtarzu przez cały czas Wielkiego Postu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1700, natomiast o godz. 1900 młodzieżowa Droga Krzyżowa. Na to nabożeństwo w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 Droga Krzyżowa, po niej Gorzkie Żale i Msza święta. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu prosimy grupę modlitewną „Margaretki” o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa wielkopostne

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie obrzęd posypania głów popiołem. W tygodniku Niedziela m.in. próba odpowiedzi na pytanie: czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby dostać się do nieba? Ponadto, czego oczekują dzieci od swoich rodziców? Jest także Promyczek dobra dla dzieci.

W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo czterdziestogodzinne według następującego porządku:

– od sumy do godz. 1300 – męskie róże różańcowe

– od godz. 1300 – 1400 – żeńskie róże różańcowe

– od godz. 1400 – 1500 – wszyscy mieszkańcy parafii

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu Caritas przeprowadza drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY. W Kancelarii Parafialnej można zabrać kartony z listą produktów. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję Caritas.

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 8.800 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarność, życzliwość i z zrozumienie.

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Kozioł z Podleszan. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  20.02 – 26.02. 2023

Poniedziałek 17.00 ++ Zuzanna Józef Jastrząb – z int. córki z rodziną

+ Janina Bąk – z int. wnuczki Anny i Moniki

Wtorek 17.00 ++ Teodozja Cieśla w 20 r. śmierci, mąż Kazimierz

+ Danuta Stachurska – z int. syna Rafała

Środa Popielcowa 7.00 + Maria Kozioł w 7 dniu po śmierci – z int. córki Danuty z mężem
17.00 Rydzów: + Anna Smutek – z int. Stanisława i rodziny Pogoda
18.00 + Krystyna Wójcik w 2 r. śmierci, mąż Jan
Czwartek 17.00 + Eugeniusz Cisło
Piątek 7.00 + Stanisław Strzępka – z int. Grzegorza i Małgorzaty Strzępka
17.00 + Marian Pogoda – z int. Krystyny Krakowskiej i Lucyny Niedbała
Sobota 17.00 W int. Weroniki z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.

+ Irena Pezda – z int. Małgorzaty Dul z rodziną

I Niedziela Wielkiego Postu  7.00 W int. parafii
 9.00 + Józef Serafin w 4 r. śmierci – z int. rodziny
9.45 Rydzów: ++ Edward Smutek, żona Anna, synowie: Wiesław, Edward
11.00 + Jan Jemioło
15.00 + Andrzej Szymoniak – z int. córki Marty z rodziną

Od 30 stycznia br. są sprawowane, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Stanisława Adamczyka

Od 01 lutego br. są sprawowane Msze św. gregoriańskie za + Kazimierę Gwizdak.