W liturgii Kościoła obchodzimy:

Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 1800. Powierzajmy Matce Bożej, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny i naszą parafię.

Od poniedziałku do środy tzw. dni krzyżowe – kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zachęcamy do udziału w tychże nabożeństwach. W tym roku ze względu na „biały tydzień” oraz na przygotowanie młodzieży do bierzmowania w dni krzyżowe udamy się, w poszczególne dni, w procesji błagalnej wokół kościoła.

We czwartek o godz. 1800 w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu 37 osób z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, prośmy aby jak najowocniej przyjęli dary Duchy św. w tym sakramencie. Od poniedziałku do środy Triduum dla uczniów klas ósmych – w ramach ich przygotowania do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Rydzowie o godz. 1000 Pierwsza Komunia św. – 13 dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyło w Eucharystii. Polecajmy te dzieci i ich rodziców naszej modlitewnej pamięci.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, tam m.in. o pokucie, która decyduje o losach świata, oraz o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. W tygodniku Niedziela m.in. odpowiedź na pytanie: czy para jednopłciowa może ochrzcić dziecko? Ponadto, jaką rolę Bóg powierzył naszej Ojczyźnie? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra.

Intencje Mszy św.  15.05 – 21.05. 2023

Poniedziałek 18.00 O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od nieszczęść – z int. mieszkańców Podleszan

+ Tomasz Janeczko z okazji urodzin – z int. rodziców i siostry

Wtorek 18.00 ++ Zofia Józef Henryk Józefa Białoń

+ Kazimierz Wójcik r. śmierci

Środa 7.00 + Stanisław Knap w 30 dniu po śmierci – z int. siostry Władysławy
18.00 O szczęśliwe urodzaje i zachowanie od nieszczęść – z int. mieszkańców Bożej Woli

++ Halina Stanisław Wójcik, Andrzej Gertruda Ignacy Mika

Czwartek 18.00 W int. dzieci z klasy III z Książnic – z int. dyrektora i wychowawczyni
18.00 Mielec: W int. młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania
Piątek 7.00 + Maria Bobulska – z int. swatowej Alicji Kozioł
18.00 ++ Jadwiga Józef Wiech– z int. syna Władysława z rodziną

++ Bronisława Ludwik Zofia Wilk

Sobota 15.00 Chrzest: Matylda Wiącek

Antoni Racławski

18.00 ++ Józefa Wojciech Miodunka

+ Zofia Szady w 15 r. śmierci

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

7.00 + Helena Pyryt w r. 14 śmierci
9.00 ++ Maria Stanisław Dul, zmarli z rodziny
9.45 Rydzów: W int. dzieci I Komunijnych
11.00 W int. dzieci w 1 rocznicę Komunii św.

Od 17 kwietnia br. są sprawowane Msze św. gregoriańskie za + Edwarda Pietrasa

Od 7 maja sprawowane są, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Mariana Cisło

Od 15 maja br., poza parafią, będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za

+ Olgę Miodunka