W liturgii Kościoła obchodzimy:

Piątek – święto św. Macieja, Apostoła,

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

We czwartek, pierwsze w tym roku, nabożeństwo fatimskie o godz. 18:00 i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18:00. Powierzajmy Matce Bożej, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny i naszą parafię.

Od poniedziałku do środy tzw. dni krzyżowe – kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zachęcamy do udziału w tychże nabożeństwach. Prosimy o przystrojenie kapliczek i krzyży do których udamy się z procesją w poszczególne dni.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, tam bardzo praktyczny dodatek – Litania Loretańska do NMP z nowymi wezwaniami. Warto także przeczytać, w tym numerze, o tym jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. W tygodniku Niedziela in. wywiad z abp Markiem Jędraszewskim, odnośnie obecnej sytuacji Kościoła. Ponadto w przeddzień 40. rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II o dramatycznych wydarzeniach z tego dnia opowiada dr Pierfillippo Crucitti, syn Francesco Crucittiego – „chirurga papieża”. Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

Dnia 23 czerwca br. rozpoczniemy renowację misji św., które miały miejsce rok temu. W związku z tym powoli będziemy chcieli przygotować się duchowo do tego wydarzenia. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiali specjalną modlitwę z prośbą o duchowe owoce renowacji misji świętych w naszej wspólnocie parafialnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mieczysławowi Kudła za oczyszczenie chodnika wokół kościoła, a także młodzieży naszej parafii, która pozbierała śmieci, butelki po alkoholu wzdłuż dogi od kościoła do nowego cmentarza. Za poświęcony czas i życzliwość serdeczne „Bóg zapłać”!

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zofia Babula z Podleszan,
+ Stanisław Zaręba z Podleszan,
+ Maria Pogoda z Książnic,
+ Józefa Nycek z Goleszowa.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  10.05 – 16.05. 2021

Poniedziałek 11.00 Pogrzeb: + Stanisław Zaręba
15.30 Pogrzeb: + Zofia Babula
18.00 W int. dzieci kl. III z Książnic  – z int. wychowawczyni

O dobre urodzaje i zachowanie od nieszczęść  – z int. mieszkańców Podleszan

Wtorek 18.00 + Zofia Babula w 7 dniu po  śmierci – z int. syna Marka

++ Stanisława Władysław Rzegocki, syn Józef, Stanisław Jaworski

Środa 7.00 W int. Bogu wiadomej
18.00 ++ Jadwiga Józef Wiech w 30 r. śmierci Jadwigi – z int. córki Marii z rodziną

W int. pewnej osoby z okazji urodzin – dzięk-błag.

Czwartek 18.00 W int. róży Pani Marii Moryl – dzięk-błag.

W int. dzieci kl. III z Książnic – z int. dyrektora szkoły

+ Maria Pogoda w 7 dniu po śmierci – z int. syna Stanisława z rodz.

Piątek 7.00 W int. Tomasza w 18 r. urodzin – dzięk-błag. – z int. rodziców i siostry
18.00 ++ Zofia Mroczek, mąż Sylwester

++ Zofia Wójcik, mąż Ferdynand, syn Józef, zięć Jan

Sobota 18.00 + Stanisław Cieśla w 32 r. śmierci – z int. syna Mirosława

+ Jan Węgrzyn w 31 r. śmierci – z int. córki Marii z rodziną

VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

7.00 + Kazimierz Wójcik
9.00 ++ Maria Stanisław Dul, zmarli z rodziny
9.45 Rydzów: I Komunia św.
15.00 + Helena Pyryt w 12 r. śmierci

Od 1 maja br. rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za: + Bronisławę Kopacz, + Konstantynę Dragan, + Krystynę Wójcik.