Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w pasyjny okres Wielkiego Postu, symbolizują to zasłonięte krzyże. We czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00, w Rydzowie o godz. 16.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. W piątek Dzień Modlitw za więźniów, pamiętajmy o tej intencji w naszych codziennych modlitwach. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, na sumie poświęcenie palm z uroczystą procesją do kościoła. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale o godz. 14.00. W piątek Msza św. o godz. 17.00 po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W piątek nie będzie Mszy świętej i Drogi Krzyżowej w Rydzowie. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym nabożeństwie w Książnicach. W sobotę od godz. 15.30 do godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, będzie dwóch kapłanów spoza naszej parafii. W pozostałe dni spowiedź pół godziny przed Mszą św.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. na temat nabożeństwa Drogi Krzyżowej, skąd wzięło się to nabożeństwo i jak ono nam pomaga rozważać mękę Pańską? Natomiast w tygodniku Niedziela. próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego dziś w Polsce prześladuje się katolików? Kto steruje atakami na ludzi wierzących? Jest także do nabycia: Promyczek dobra dla dzieci, oraz gazety misyjne.

Ministranci, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

Przypominamy, iż Grupa Apostolska Młodzieży z Książnic i z Trzciany organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. Od ubiegłej niedzieli wystawiony jest, w przedsionku kościoła, kosz na produkty spożywcze oraz na chemię gospodarczą. Akcja ta potrwa do 31 marca br. Gorąco zachęcamy do wsparcie tej inicjatywy młodzieży naszej parafii.

W zeszłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 7.200 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i za życzliwość!

W związku z tym, iż uległ zniszczeniu (spalił się) serwer na którym znajdowała się nasza internetowa strona parafialna, dlatego też do czasu kiedy awaria nie zostanie naprawiona nie będzie funkcjonowała nasza parafialna strona. Za utrudnienia przepraszamy!

Intencje Mszy św.  22.03 – 28.03.2021 r.

Poniedziałek 17.00 + Wacław Staniszewski w 2 r. śmierci – z int. córki Renaty z rodz

+ Krystyna Wójcik w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci z rodzinami

Wtorek 17.00 + Józefa Stachura – z int. Mariana Stachury z rodziną

+ Stanisława Pękalska w 1 r. śmierci – z int. dzieci i wnucząt

Środa 7.00 + Maria Cieśla – z int. chrześnicy Doroty z rodziną
17.00 + Anna Antoń – z int. prawnuka Grzegorza

++ Józef Białoń w 22 r. śmierci, syn Henryk

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

7.00 + Jan Tomczyk – z int. Margaretek
16.00 Rydzów: + Marian Król – z int. Krystyny i Andrzeja Kilian
17.00 + Anatol Bąk w 1 r. śmierci – z int. żony i dzieci

+ Stanisława Pękalska – z int. syna Zbigniewa z dziećmi

Piątek 7.00 + Bronisław Piwko – z int. Adama Polaka
17:00 + Emilia Stec w 22 r. śmierci – z int. syna Stanisława

+ Marian Dudek – z int. Agaty i Fryderyka Żmuda

Sobota 17:00 W int. Grupy Adoracyjnej św. Faustyny w 1 rocznicę powstania – dzięk-błag.

++ Helena Tomczyk, mąż Antoni, syn Jan oraz córki

VI Niedziela Wielkiego Postu