W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,
Środa – święto Nawiedzenia NMP,
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
Sobota – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Serdecznie zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe do środy, od czwartku na nabożeństwa czerwcowe. W piątek na to nabożeństwo, w sposób szczególny, zapraszamy kandydatów do bierzmowania, uczniów klas siódmych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty we czwartek i w piątek od godz. 1700, natomiast w Rydzowie od godz. 1600. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Do chorych udamy się w piątek od godz. 900. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. wyjaśnienie znaczenia słów z Koronki do Bożego Miłosierdzia. W tygodniku Niedziela m.in. odpowiedź na pytanie: czy można zrozumieć Kościół bez Maryi? Ponadto dodatek do tygodnika Niedziela zatytułowany Niedziela – Magazyn a w nim wiele ciekawych artykułów poświęconych dziedzictwu narodowemu, naszej narodowej tożsamości. Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra.

Intencje Mszy św.  29.05 – 4.06. 2023

NMP Matki Kościoła

18.00 ++ Stanisław Julia Cisło, Józef Stanisława Krawiec

W int. dzieci z klasy III z Podleszan  – z int. Haliny Cygan