W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
Środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na sumie rocznica I Komunii świętej dzieci z Książnic i Podleszan. W sobotę od godz. 17:00 okazja dla nich do spowiedzi. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18:00. Powierzajmy Matce Bożej, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny i naszą parafię.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, tam wile ciekawych informacji odnoście Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, m.in. o najstarszym hymnie do Ducha Świętego. W tygodniku Niedziela nauczanie św. Jana Pawła II sprzed 30 lat o Dekalogu, które było motywem przewodnim pielgrzymki do naszej Ojczyzny w 1991 roku. Ponadto, odpowiedź na pytanie: jak działa Duch Święty? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

W dniach 12 – 13 czerwca br. odbędzie się wizytacja biskupia naszej parafii, przy tej okazji uczniowie klas ósmych – dnia 12 czerwca – otrzymają sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach, aby przygotowali się jak najlepiej na przyjęcie darów Ducha Świętego.

Intencje Mszy św.  24.05 – 30.05. 2021

NMP Matki Kościoła

7.00 + Józefa Szypuła – z int. Macieja i Katarzyny Cieśla
18.00 + Marian Oskroba – z int. Łukasza Rzeszutek z rodziną

+ Maria Lubera w 30 dniu po śmierci – z int. syna

Wtorek 18.00 + Henryk Fajerski – z int. sąsiadów Miłosiów

+ Maria Cieśla – z int. Stanisława Dziekana

Środa 7.00 + Marcin Dul w 30 dniu po śmierci – z int. rodziny
18.00 ++ Krystyna Józef Węglarz z okazji Dnia Matki i Ojca – z int. dzieci

++ Edward Koceniak w 9 r. śmierci, żona Władysława

Czwartek 18.00 + Stanisław Plata

+ Józef Stachura – z int. Stanisławy Buś z rodz.

Piątek 7.00 W int. Bogu wiadomej
18.00 + Wojciech Węgrzyn w 1 r. śmierci – z int. rodziców

+ Bronisława Gola

Sobota 13.00 Chrzest: Milena Grzech
18.00 + Zofia Glica – z int. syna Jerzego z rodziną

++ Stanisław Julia Cisło, Józef Stanisława Krawiec

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.00 ++ Franciszek, Józefa Pakłos w 12 r. śmierci Franciszka – z int. Elżbiety z rodziną
9.00 + Czesław Nycek – z int. żony
9.45 Rydzów: ++ Jan Miodunka w r. śmierci, żona Maria

W int. dzieci w 1 rocznicę Komunii świętej – dzięk-błag.

15.00 ++ Franciszek Józefa Buczek, siostra Antonina, synowie: Henryk, Zygmunt, Mieczysław, Stanisław, Stefan; siostry: Teodora, Janina

Od 1 maja br. rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za: + Bronisławę Kopacz, + Konstantynę Dragan, + Krystynę Wójcik.

Od 1 czerwca br. będą sprawowane Msze św. gregoriańskie za: + Konstantynę Dragan i + Marię Cichoń.