w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz,
w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów

W poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 1900. We wtorek na godz. 1900 zapraszamy uczniów klas siódmych wraz z rodzicami na egzamin, przygotowujący ich do sakramentu bierzmowania.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1500, w Rydzowie o godz. 900. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przyozdobienie ołtarzy według porządku wyznaczonego w ubiegłą niedzielę. Konstrukcje ołtarzy wraz z banerami są już gotowe, prosimy odebrać je na plebanii. Prosimy zabrać z kościoła na procesję wszystkie feretrony. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem obowiązującym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Bardzo serdecznie zapraszamy w ciągu oktawy Bożego Ciała na Msze św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. próba odpowiedzi na pytanie: do czego zobowiązuje nas chrześcijaństwo? Ponadto rozmowa z prof. Josephem Weilerem – konstytucjonalistą z New York, o odarciu Unii Europejskiej z ze strefy sacrum. Jest także dodatek do Gościa Niedzielnego – poświęcony cudom eucharystycznym. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o kulcie Eucharystii, o godnym przyjmowaniu Komunii świętej. Dlaczego organizowane są procesje eucharystyczne? Jest nowy „Promyczek dobra” dla dzieci, są gazety misyjne.

Prosimy, aby osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Warszawy wpłaciły II ratę w wysokości 400 zł do dnia 26 czerwca br. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimiera Brykała z Goleszowa, + Albina Ciebień, + Wiesław Żak z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  13.06 – 19.06. 2022

Poniedziałek 19.00 W int. róży P. Zofii Wiącek – dzięk-błag.

W int. róży P. Aliny Pogoda – dzięk-błag.

Wtorek 18.00 + Tadeusz Kosiński – z int. Wiesławy Ziomek

++ Janina Stanisław Ozimek, syn Józef

Środa 7.00 + Albina Ciebień w 7 dniu po śmierci – z int. dzieci
18.00 W int. pewnej osoby z okazji urodzin – dzięk-błag.

++ Ludwika Antoni Czapiga

Uroczystość Bożego Ciała

7.00 O urodzaje i zachowanie od nieszczęść – z int. mieszkańców Bożej Woli
9.00 Rydzów: ++ Bronisława Furman, mąż Stanisław
15.00 W int. Pauliny z okazji urodzin – dzięk-błag.
Piątek 7.00 + Bronisława Kopacz – z int. bratanka Marka
18.00 ++ Wojciech Sypek, Maria Jan Ziomek

++ Józef Babula w r. śmierci, synowie: Władysław, Antoni

Sobota 18.00 + Tadeusz Kujawski w 9 r. śmierci