W liturgii Kościoła tego tygodnia obchodzimy:

Poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny,
Wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziew. męcz.,
Czwartekwspomnienie św. Andrzeja Dung-Lag i towarzyszy, męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W przyszłą niedzielę – I niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec z wypominkami za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, co już odeszli do wieczności. Od przyszłej niedzieli – I niedzieli Adwentu – rozpoczniemy tzw. Msze św. rodzinne, zapraszamy na nie rodziców z dziećmi. Będą one w niedziele o godz. 1100.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o próbie podjętej przez współczesnych malarzy namalowanie Pana Jezusa Miłosiernego według wizji św. siostry Faustyny. Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje m.in. temat szczególnego okresu liturgicznego jakim jest Adwent – jak tego czasu nie zmarnować i dobrze przeżyć? Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne.

Przypominamy i bardzo prosimy, aby chryzantemy z grobów, składać na starym cmentarzu – za pojemnikiem na szkło, natomiast na nowym cmentarzu – za pojemnikiem na odpady plastikowe. Natomiast pozostałe odpady prosimy wrzucać do koszów zgodnie z przeznaczeniem. Prosimy o zrozumienie i zachowywanie porządku na obydwu cmentarzach.

W ubiegłą niedzielę, na składkę inwestycyjna, zebraliśmy 9.500 zł. Ogólnie na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele zostało zebrane 52.500 zł. Żebyśmy mogli rozpocząć prace przy tejże inwestycji potrzebujemy co najmniej 160.000 zł. Dlatego serdecznie dziękujemy tym, którzy czują się odpowiedzialni za parafię, za podejmowane inwestycje – jest to ok. 20 % całej parafii.

Intencje Mszy św.  21.11 – 27.11. 2022

Poniedziałek 17.00 + Jerzy Dębicki w 2 r. śmierci

+ Janusz Pogoda z okazji imienin

Wtorek 17.00 + Elżbieta Jemioło – z int. sąsiadów Padykuła

+ Stanisława Szot – z int. wnuczki Moniki

Środa 7.00 + Piotr Trojnacki – z int. brata Zbigniewa z rodziną
17.00 W int. pewnej osoby o szczęśliwą operację

+ Danuta Stachurska – z int. męża

Czwartek 17.00 + Stanisław Żola – z int. Zofii i Mariana Błach

W int. Natalii z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.

Piątek 7.00 ++ Honorata Jan Stanisław Malak
17.00 + Andrzej Mika z okazji urodzin

+ Józef Pogoda – z int. córki Celiny z rodziną

Sobota 17.00 + Marian Pogoda – z int. syna Daniela z rodziną

+ Stanisława Mądra – z int. Zofii Kot

I niedziela Adwentu  7.00 ++ Czesława Leszek Strzępka w 5 r. śmierci Leszka – z int. syna Jacka
9.45 Rydzów: ++ Stefania, Tadeusz Skiba w r. śmierci
11.00 ++ Weronika Jan Bełzo – z int. córki Janiny
15.00 ++ Teodor Buś, Bronisława Wojciech Antończyk, Maria Jan Buś

Od 1 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Stanisławę Nowak.

Od 17 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Tomasza Janeczko.