Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 1500. W piątek święto św. Rodziny z Nazaretu. W sobotę nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego w Rydzowie o godz. 1600, w Książnicach o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy.

Przyszła niedziela to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przystrojenie naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. – grupie dekoratorskiej, oraz Panu Kościelnemu. Wszystkim za pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest Goś Niedzielny, a w nim blok artykułów dotyczących istoty świąt Bożego narodzenia. W tygodniku Niedziela rozmowa z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim – biblistą, dotycząca przeżywania tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego. Dla dzieci jest Promyczek dobra.

Jutro zostanie podany porządek kolędy na nadchodzący tydzień.

Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną: Bóg przyszedł na ziemię! Bożego Narodzenia nadszedł czas! To czas miłości i życzliwości, pokoju i radości serca!

My duszpasterze życzymy Wam drodzy Parafianie oraz przybyli Goście, aby nigdy nie zabrakło w Waszych sercach tychże darów od nowonarodzonego Zbawiciela świata.

Niech nasze dziś opromienia światło płynące z Betlejem!

Intencje Mszy św.  26.12.2022 – 01.01. 2023

Święto św. Szczepana

7.00 + Jan Jemioło
9.00 ++ Jadwiga Kazimierz Lączak
9.45 Rydzów: ++ Janina Jan Stachura w r. śmierci
11.00 ++ Halina Jan Cieśla w r. śmierci Jana

Święto św. Jana Ew.

7.00 + Grzegorz Babula w 4 r. śmierci

++ Józef Filomena Serafin w r. śmierci

Święto Świętych Młodzianków

7.00 + Stanisław Żola – z int. sąsiadów Ziębów i Winniarskich
17.00 + Helena Piotr Boroń
Czwartek 7.00 ++ Maria Zofia Anna Durak

W int. Gabrieli z okazji imienin – dzięk-błag.

Święto Świętej Rodziny

7.00 + Krystyna Więcław – z int. Wiktorii i Agnieszki Więcław
17.00 + Józef Pogoda – z int. syna Romana z żoną

++ Zofia Sylwester Mroczek

Sobota 16.00 Rydzów: ++ Stanisława Jan Kazimierz Dragan w r. śmierci Stanisławy – z int. córki
17.00 ++ Maria Stanisław Cieśla, syn Jan –  z int. córki Grażyny
Niedziela Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  7.00 W int. parafii
 9.00 + Andrzej Jakubowicz – z int. Grzegorza i Agnieszki Lipa z rodz.
9.45 Rydzów: ++ Weronika Józef Klich, Genowefa Józef Godek
11.00 + ks. Tomasz Zagólski w 18 r. śmierci – z int. grupy modlitewnej „Margaretki”
15.00 + Stanisława Szot – z int. rodziny Kobos

Od 15 grudnia br. ks. Piotr Dydo-Rożniecki, poza parafią, sprawuje Msze św. gregoriańskie za + Kazimierzem Pazdyk.