– w poniedziałek – święto świętego Jana Apostoła,
– we wtorek – święto świętych Młodzianków, męcz.,
– w sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

W piątek zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 1700. W Rydzowie o godz. 1600. Na ten dzień Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachęca tych, którzy z niej skorzystają do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub do jałmużny. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok jest świętem obowiązującym.

W Nowy Rok pierwsza sobota stycznia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasa katolickiej. W tym tygodniu podwójny numer – świąteczny, zarówno Gościa Niedzielnego jak i Niedzieli w cenie 10 zł. W Niedzieli znajdziemy podręczny dodatek: modlitewnik z kalendarzem ścienny. Ponadto ciekawe artykuły: jak lepiej przeżyć Boże Narodzenie. Natomiast w Gość Niedzielny w całości poświęcony jest głównie tematyce bożonarodzeniowej. Dodatkowo: płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą w raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa Niedzielnego.

Jak już było zapowiadane, po niedzieli rozpoczniemy tzw. „Msze św. kolędowe” z uroczystym błogosławieństwem dla rodzin. Będą one celebrowane o godz. 1800 w następującym porządku:

– poniedziałek w Rydzowie (godz. 1800) – mieszkańcy od Nowego Rydzowa do P. Bissowskich

– poniedziałek w Książnicach (godz. 1800) – mieszkańcy Wólki Książnickiej

– wtorek w Rydzowie (godz. 1800) – mieszkańcy od nr 1 do szkoły

– wtorek w Książnicach (godz. 1800) – mieszkańcy Bożej Woli

– środa w Książnicach (godz. 1800) – mieszkańcy Podleszan od P. Ząbek nr 1 do P. Surdej nr 77

– czwartek w Książnicach (godz. 1800) – mieszkańcy Podleszan od P. Kieszek nr 81 do krzyżówki

Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona i którą poszczególne rodziny zabiorą do domów.

W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na wspólny opłatek i kolędowanie na plebanię na godz. 1700.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Andrzej Jakubowicz oraz + Danuta Kokoszka z Książnic. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  27.12 – 2.01. 2022

Poniedziałek 13.00 Pogrzeb: + Danuta Kokoszka
17.00 ++ Józef Filomena Serafin w r. śmierci.
18.00 Rydzów: w int. mieszkańców od Nowego Rydzowa do P. Bissowskich

Książnice: w int. mieszkańców Wólki Książnickiej

Wtorek 17.00 ++ Helena Piotr Boroń

W int. Bogu wiadomej

18.00 Rydzów: w int. mieszkańców od nr 1 do szkoły

Książnice: w int. mieszkańców Bożej Woli

7.00 + Zofia Glica – z int. Elżbiety i Grzegorza Wieczerzak
12.30 Pogrzeb: + Andrzej Jakubowicz
17.00 W int. ks. Dariusza z okazji imienin – z int. Margaretek
18.00 Książnice: w int. mieszkańców Podleszan od P. Ząbek nr 1 do P. Surdej nr 77
Czwartek 17.00 + Danuta Kokoszka w 7 dniu po śmierci – z int. męża

++ Maria Stanisław Cieśla, syn Jan w r. śmierci Marii i Jana

18.00 Książnice: w int. mieszkańców Podleszan od P. Kieszek nr 81 do krzyżówki
Piątek 7.00 + Aniela Kulpa – z int. rodziny Ortyl
16.00 Rydzów: ++ Anna Tadeusz Dragan
17.00 ++ Sylwester Zofia Mroczek

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

9.00 + Teodor Buś – z int. syna Tadeusza z rodziną
9.45 Rydzów: W int. Joanny z okazji 18 urodzin – dzięk-błag.
11.00 + Henryk Buczek – z int. brata Józefa z rodziną
15.00 + Andrzej Jakubowicz z okazji 7 dnia po śmierci – z int. żony i dzieci
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim  7.00 ++ Antoni Kazimierski w 31 r. śmierci, zmarli rodzice – z int. żony i syna
9.45 Rydzów: ++ Janina, Jan Pająk w r. śmierci Janiny
11.00 + ks. Tomasz Zagólski w 18 r. śmierci – z int. Margaretek
15.00 + Adam Zaręba – z int. rodziny Weryńskich z Tarnowca

Od 1 grudnia będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1.  + Zofia Białoń
  2.  + Stanisława Szot
  3.  + Adam Zaręba

Od 13 grudnia sprawowane są Msze św. gregoriańskie na + Marię Buczek
Od 1 stycznia do 9 lutego ks. Piotr Dydo-Rożniecki, w Kazachstanie, będzie sprawował Msze św. za + Marię Dudek.