Jutro Msze św. o godz. 700, 900, 1100, w Rydzowie o godz. 945, nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na KUL i UPJPII. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 1800, w środę i w piątek także o godz. 700.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego m.in. artykuł poświęcone istocie Świąt Wielkanocnych. W tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. jak chrześcijanie różnych tradycji przeżywają Święta Wielkiej Nocy. Jest Promyczek dobra. Jest także nasza parafialna – świąteczna – gazetka U Świętego Jana w Książnicach.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Wielkanocne. Przede wszystkim, tym którzy się trudzili przy ciemnicy i przy grobie Pańskim – młodzieży naszej parafii wraz z księdzem Dariuszem. Dziękuję strażakom, za czuwanie przy Grobie Pańskim – Panu Januszowi Węgrzynowi za koordynowanie czuwania. A także tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego, abyśmy te Święta mogli przeżyć jak najpiękniej i jak najowocniej duchowo. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję Panu Edwardowi Soboniowi, za prace ziemne wykonane na starym cmentarzu. Wszystkim za życzliwość i pomoc szczere „Bóg zapłać”!

W sobotę pielgrzymka do Miechowa i Ojcowa. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przed kościołem.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na prace na starym cmentarzu – oświetlenie, wycinka dwóch drzew. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i za życzliwość!

Intencje Mszy św.  19.04 – 24.04. 2022

Wtorek 18.00 + Bolesław Krzysztofik w r. śmierci – z  int. żony i dzieci

+ Wiesław Lonczak w 7 dniu po śmierci – z int. żony

Środa 7.00 + Tadeusz Kosiński – z int. Marty Giec rodziną
18.00 + Stanisław Lubera – z int. synowej Doroty

+ Helena Tokarz – z int. rodziny Stawarz

Czwartek 18.00 + Alina Miś w 1 r. śmierci

W int. Bogu wiadomej

Piątek 7.00 + Bronisława Kopacz – z int. Anny i Józefa Wieczerzak
18.00 + Wojciech Wiech – z int. syna Mariusza z rodziną

+ Maria Szostek w 30 dniu po śmierci – z int. córki Haliny i wnuka Piotra

18.00 W int. Małgorzaty i Andrzeja Godek w 30 r. ślubu – dzięk-błag.

W int. ks. Marka z okazji imienin – z int. grupy modlitewnej Margaretki

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.00 + Wojciech Węgrzyn z okazji imienin – z int. rodziców
9.45 Rydzów: W int. ks. Marka z okazji imienin – z int. mieszkańców Rydzowa
11.00 W int. ks. Marka z okazji imienin – z int. Rady Parafialnej

Chrzest: Maria Piechota (po Mszy św.)

15.00 + Arkadiusz Bajor w 9 r. śmierci – z int. żony, dzieci i rodziców

Od 1 kwietnia br. będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Danuta Kokoszka
  2. + Andrzej Szymoniak