Jutro Msze św. o godz. 700, 900, 1100, w Rydzowie o godz. 945, nie będzie Mszy św. o godz. 1500. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na KUL i UPJPII. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – na nabożeństwo to serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych w ramach ich przygotowania do bierzmowania. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 1800, w środę i w piątek także o godz. 700.

Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W świątecznym wydaniu Gościa Niedzielnego cały blok tekstów poświęconych istocie Świąt Wielkanocnych. W tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. odpowiedź na pytani: jak mogło wyglądać zmartwychwstanie Chrystusa? Co na ten temat mówią inne dziedziny nauki? Czy istnieją dowody na zmartwychwstanie? Jest Promyczek dobra. Jest także nasza parafialna – świąteczna – gazetka U Świętego Jana w Książnicach.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim, tym którzy się trudzili przy ciemnicy i przy Grobie Pańskim – młodzieży naszej parafii wraz z księdzem Dariuszem; a także DSM za wykonanie serduszek, które przyozdobiły Grób Pański. Dziękuję także strażakom za trzymanie warty przy grobie. Wyrażam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy te Święta mogli przeżyć jak najpiękniej i jak najowocniej duchowo.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na inwestycje w kościele w Rydzowie. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i za życzliwość!

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Fryderyk Jeż z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Nie szukajcie żyjącego pośród umarłych, ale zacznijcie żyć Jego życiem, aby marazm wiary dzisiejszych czasów przezwyciężyć żywą wiarą – kochającego Jezusa! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia; nich żywa wiara w zmartwychwstanie będzie dla nas pomocą w zwycięstwie miłości nad nienawiścią, łaski nad grzechem!

Obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzą kapłani pracujący w tutejszej parafii.

Intencje Mszy św.  11.04 – 16.04. 2023

Wtorek 14.00 Pogrzeb: + Fryderyk Jeż
18.00 ++ Franciszek Twardy, Helena Stanisław Kazimierz Brykała

++ Anna Wiktor Dybski