Jutro Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 15.00 w Rydzowie o godz. 9.45. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, w środę i w piątek także o godz. 7.00.

Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to Diecezjalne Święto Caritas. We wtorek w naszej parafii będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach adoracji w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 7.00 po której rozpoczniemy adorację, a zakończymy ją Mszą św. o godz. 18.00.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką, jest Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek dobra. Jest także nasza parafialna gazetka U Świętego Jana w Książnicach.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie wystroju naszej świątyni na Święta Wielkiej Nocy. Przede wszystkim, tym którzy się trudzili przy ciemnicy i przy grobie Pańskim. Pragnę także wyrazić wdzięczność Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, Panu Bartkowi Warjasowi za upiększenie tego szczególnego czasu, Triduum Paschalnego, śpiewem – za śpiew Męki Pańskiej. A także tym wszystkim, którzy się przyczynili do tego, abyśmy te Święta mogli przeżyć jak najpiękniej i jak najowocniej duchowo.

Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna przeznaczona jest na renowację stacji drogi krzyżowej. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary i za życzliwość!

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Helena Tokarz, + Tadeusz Kosiński z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Nie szukajcie żyjącego pośród umarłych, ale zacznijcie żyć Jego życiem, aby marazm wiary dzisiejszych czasów przezwyciężyć żywą wiarą – kochającego Jezusa! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom najlepsze życzenia; nich żywa wiara w zmartwychwstanie będzie dla nas pomocą w zwycięstwie miłości nad nienawiścią, łaski nad grzechem!

Obfitych łask od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i błogosławionych Świąt Wielkanocnych życzą kapłani pracujący w tutejszej parafii.

Intencje Mszy św.  06.04 – 11.04.2021 r.

Wtorek 7.00 + Maria Cieśla – z  int. szwagra Czesława i syna Zbigniewa
13.00 Pogrzeb: + Tadeusz Kosiński
18.00 ++ Władysław Pogoda, żona Józefa w 13 r. śmierci

+ Bronisława Kopacz w 30 dniu po śmierci – z int. dzieci