Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na drogę krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 1400.

W Wielki Czwartek upamiętniamy ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W naszej parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Przed rozpoczęciem Mszy świętej przez dłuższą chwilę rozlegnie się dźwięk dzwonów, który przypomni nam o rozpoczęciu w naszej parafii Liturgii Triduum Paschalnego. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2400.

W Wielki Piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 1700 drogą krzyżową. Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Chrystusa w grobie do godz. 2400, zachęcamy do u działu w Drodze Krzyżowej o godz. 2200. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – powstrzymujemy się nie tylko od spożywania pokarmów mięsnych, ale także ograniczamy posiłki do trzech w ciągu dnia (dwa lekkie posiłki i jeden do syta), powinniśmy zachować także całkowitą abstynencję od napojów alkoholowych. Prosimy, aby na ten dzień przyozdobić krzyże przydrożne.

Wielka Sobota to dzień czuwania i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do godz. 1100 co pół godziny. W Rydzowie o godz. 1000. O godz. 1900 rozpoczniemy Obrzędy Wielkiej Soboty. Kościół zachęca wiernych, aby w tym dniu zachowywali wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.

W Wielką Niedzielę o godz. 630 uroczyste ogłoszenie zmartwychwstania Chrystusa po czym procesja rezurekcyjna wokół kościoła i Msza św. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym. Zachęcam wszystkich w tym dniu do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym, zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym.

W poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy św. o godz. 1500.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z serii Biblia Audio – Księgi prorockie. W tygodniku Niedziela prof. Waldemar Chrostowski – biblista, opowiada o ostatnich dniach ziemskiego życia Pana Jezusa. Ponadto, czy my katolicy powinniśmy wierzyć w objawienia prywatne? A także, czy można pogodzić ze sobą wiarę w reinkarnację z wiarą w Chrystusa? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra.

Przez cały Wielki Tydzień nasza parafialna świątynia będzie otwarta i będzie możliwość wejścia na adorację Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do jak najowocniejszego przeżycia tego szczególnego, świętego czasu Misterium Paschalnego.

Można jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego przy wyjściu z kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary!

Intencje Mszy św.  11.04 – 17.04. 2022

Poniedziałek 13.00 Pogrzeb: + Wiesław Lonczak
18.00 ++ Anna Dybska w r. śmierci, Wiktor Dybski

+ Zofia Mroczek – z int. wnuka Przemysława

Wtorek 18.00 W int. Janiny z okazji 88 urodzin – dzięk-błag.

W int. Andżeliki i Ryszarda Bajor w 25 r. ślubu – dzięk-błag. – z int. mamy i dzieci

Środa 7.00 + Krystyna Wójcik – z int. brata Kazimierza z rodziną
18.00 + Stefan Cieśla – z int. żony

+ Stanisława Godek – z int. rodziny Kicilińskich i Karasiów

Wielki Czwartek 18.00 W pewnej intencji

W int. wszystkich kapłanów za których modlą się Margaretki w naszej parafii – dzięk-błag.

Wielki Piątek 17.00 Droga krzyżowa

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielka Sobota

19.00 + Józefa Białoń – z int. siostry Doroty