W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty,
Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa – głównego patrona Polski
Piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 1800, w środę i w piątek także o godz. 700. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Postarajmy się w tym tygodniu, w sposób szczególny, podjąć jakiś konkretne dzieło miłosierdzia. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – będzie to VI Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W naszej parafii, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., będzie czytane Pismo św. Zachęcamy do przyłączenia się do czytania i słuchania Słowa Bożego. Wychodząc z kościoła będzie można zabrać karteczkę z fragmentami Ewangelii wg. św. Łukasza.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu niedzielnym ulotka z tekstem Koronki do Bożego Miłosierdzia w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Natomiast tygodnik Niedziela odnosi się m.in. do pomocy jakiej udziela Kościół katolicki uchodźcom z Ukrainy. Ponadto są gazety misyjne, oraz Promyczek dobra.

Pragnę gorąco podziękować Panu Arturowi Święchowi oraz Państwu Czuchra z Podleszan za zasadzenie drzewek na działce parafialnej na Wólce Książnickiej. Za życzliwość i pomoc składam szczere „Bóg zapłać”.

Kapelan Powiatowej Straży Pożarnej zaprasza strażaków Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mieleckiego, na Strażacki Dzień Skupienia z okazji święta św. Floriana – patrona Strażaków. Spotkanie to odbędzie się 4 maja o godz. 18.30 w parafii Ducha Świętego w Mielcu.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Józef Mazur z Goleszowa, oraz + Ryszard Buczek z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  25.04 – 1.05. 2022

Poniedziałek 18.00 W int. Małgorzaty i Kazimierza Olszewskich z okazji 30 r. ślubu – dzięk-błag.

+ Józef Mazur w 7 dniu po śmierci – z int. żony

Wtorek 18.00 ++ Bronisława Ludwik Wilk, córka Zofia – z int. Marii

+ Marcin Dul w r. śmierci

Środa 7.00 + Zofia Mroczek – z int. wnuka Dariusza
14.00 Pogrzeb: + Ryszard Buczek
18.00 ++ Kazimierz Stanisław Helena Brykała, Franciszek Twardy

++ Helena Antoni Tomczyk, syn Jan, córki: Stanisława, Aleksandra, Janina

Czwartek 18.00 W int. Teresy Buś z okazji 90-tych urodzin – dzięk-błag. – z int. dzieci

++ Antonina Piotr Bratek – z int. córki Stanisławy

Piątek 7.00 + Krystyna Wójcik – z int. Beaty i Jacka Kopeć
18.00 ++ Stanisław Honorata Godek, Władysław Stefania Godek, Ryszarda Maria Godek

+ Dawid Topór w 4 r. śmierci – z int. mamy i babci

Sobota  18.00 ++ Kazimiera Władysław Kopacz w r. śmierci – z int. wnuczek

++ Maria Edward Kaczmarski – z int. syna Zenona z rodziną

III Niedziela Wielkanocna 7.00 + Władysława Bernacka w r. śmierci
9.00 W int. parafii – I rocznica Komunii św.
9.45 Rydzów: ++ Stanisław Furman, żona Bronisława
11.00 ++ Bronisława Zuch w 14 r. śmierci, mąż Kazimierz i ich rodzice
15.00 ++ Filomena Bajor w 21 r. śmierci, Piotr Bajor w 20 r. śmierci

Od 1 kwietnia br. sprawowane są następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Danuta Kokoszka
  2. + Andrzej Szymoniak

Od 1 maja będą sprawowane następujące Msze św. gregoriańskie:

1. + Maria Kieszek
  2. + Krzysztof Barszcz