Serdecznie zapraszamy w środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę na Mszę św. zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami.

Dzisiaj można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Postarajmy się w tym tygodniu, w sposób szczególny, podjąć jakiś konkretne dzieło miłosierdzia. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – będzie to VII Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W naszej parafii, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., będzie czytana Ewangelia św. Marka. Zachęcamy do przyłączenia się do czytania i wsłuchania się w Słowo Boże. Wychodząc z kościoła można zabrać karteczkę z fragmentem Pisma św.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”. Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: jak Chrystus odczuwał cierpienie zarówno fizyczne, jak i duchowe? Ponadto historia obrazu Jezusa Miłosiernego. Są także gazety misyjne, oraz Promyczek dobra dla dzieci.

Wyjazd do Kalwarii i Krasiczyna 22 kwietnia br. (sobota) o godz. 600 z parkingu przy kościele.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Marian Cisło z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  17.04 – 23.04. 2023

Poniedziałek 18.00 W int. Józefa – dzięk-błag.
+ Paweł Midura – z int. brata Rafała i Kamila
Wtorek 18.00 + Danuta Kokoszka – z int. brata Kazimierza z rodziną
+ Marian Cisło w 7 dniu po śmierci – z int. żony i dzieci
Środa 7.00 + Krzysztof Barszcz – z int. brata Piotra z rodziną