Nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 1700, oraz o godz. 1900 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. W Rydzowie, w piątek, Msza św. o godz. 1600; następnie nabożeństwo drogi krzyżowej. W niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale. W przyszłą niedzielę prosimy męskie róże różańcowe o poprowadzenie drogi krzyżowej o godz. 1400. Bardzo prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw jest następujący:

– w poniedziałek, wtorek i w środę Msze św. o godz. 730 i o godz. 1800, w Rydzowie o godz. 1700.

– we wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1430 do godz. 1800, z przerwą od godz. 1600 do godz. 1630. W Rydzowie spowiedź od godz. 1600 do godz. 1700.

Dzisiaj dodatkowo Msza św. o godz. 1800 i nauka stanowa dla młodzieży.

Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach wielkopostnych!

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota kwietnia. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 1700 do godz. 1800, w Rydzowie od godz. 1600. W piątek tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych. W piątek i w sobotę na nabożeństwa zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania – uczniów klas siódmych. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zapisywać w zakrystii, udamy się do nich w piątek od godz. 900.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ponadto artykuł poświęcony naszej parafii, a konkretnie naszemu kościołowi, w związku z poświęceniem stacji drogi krzyżowej przez bpa Artura Ważnego, jakie miało miejsce dn. 11 marca br. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o objawieniach w Fatimie, a szczególnie o prośbie Matki Bożej o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Jest Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Ministranci rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 7 zł.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za 25 paczek, które zrobili nasi parafianie, dla mieszkańców Ukrainy. Za życzliwość i ofiarność szczerze dziękujemy!

W niedzielę o godz. 18.00 zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam!

Przy wyjściu z kościoła, za ławkami, znajduje się skarbonka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel!

W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Szostek z Rydzowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  28.03 – 3.04. 2022

+ Stanisław Lubera – z int. wnuka Tomasza

Sobota 18:00 ++ Józefa Władysław Pogoda w r. śmierci Józefy