Dziś przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną w liturgii Niedzielą Laetate – Raduj się Jerozolimo! W piątek Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00. W Rydzowie o godz. 16.00 Droga Krzyżowa a po niej Msza św. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.00 Droga Krzyżowa, później Gorzkie Żale i Msza święta. W następną niedzielę Wielkiego Postu prosimy męskie róże różańcowe o poprowadzenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa wielkopostne.

Przypominamy, iż w tym roku w okresie Wielkiego Postu nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, w związku z tym, iż przed odpustem parafialnym (27 czerwca br.) będziemy przeżywali renowację misji świętych w dniach od 23 do 26 czerwca br. W związku z powyższym prosimy wiernych o gorliwsze włączenie się w tym czasie w nabożeństwa wielkopostne. Prosimy także, aby sakramentu pokuty nie odkładać na ostatnią chwilę. Pół godziny przed każdą Mszą św. w ciągu tygodnia jest możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. jak przebiegła pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku? Ponadto specjalny numer Gościa Niedzielnego pod hasłem: Cień Ojca, poświęcony w całości św. Józefowi, w cenie 9 zł. Natomiast w tygodniku Niedzielain. specjalny prezent – obrazek z wizerunkiem Opiekuna świętej Rodziny i z modlitwą do Niego. Jest nowy Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Przypominamy, iż na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Ministranci, przy wyjściu z kościoła, rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 6 zł.

Grupa Apostolska Młodzieży z Książnic i z Trzciany organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących. Od jutra będzie wystawiony, w przedsionku kościoła, kosz na produkty spożywcze oraz na chemię gospodarczą. Akcja ta będzie trwała do 31 marca br. Gorąco zachęcamy do wsparcie tej inicjatywy młodzieży naszej parafii.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary!

W tym tygodniu odeszły do wieczności: + Bronisława Kopacz z Podleszan, oraz + Józefa Białoń z Rydzowa. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  15.03 – 21.03.2021 r.

Poniedziałek 17.00 + Krystyna Galińska – z int. chrześnicy Cecylii z rodziną

++ Maria Bolesław Sienkiel w r. śmierci

Wtorek 17.00 ++ Stanisław Jan Szot, Stefania Agnieszka Władysław Szot – z int. Mariusza z rodziną

+ Józef Jastrząb – z int. Zofii Mroczek