Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służy w Kościele, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. – głównego patrona Polski,
Sobota – święto św. Macieja, Apostoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

W poniedziałek z racji uroczystości Msze św. o godz. 700 i o godz. 1800. W piątek, o godz. 1800, pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku, zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 uroczystość I Komunii w Rydzowie.

Zapraszamy bardzo serdecznie, codziennie na nabożeństwa majowe. Powierzajmy Matce Bożej, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej: nas samych, nasze rodziny, naszą parafię, a szczególnie intencję o pokoju na Ukrainie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, tam m.in. kolejna płyta z Biblią audio – na niej cztery księgi mądrościowe. W tygodniku Niedziela m.in. artykuł poświęcony obawom Polaków związanych z sytuacją na Ukrainie; czy te niepokoje naszych rodaków są uzasadnione? Ponadto odpowiedź na pytanie: czy można osiągnąć zbawieni w innych religiach? Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej, koleją inwestycją która zostanie podjęta w naszej parafii będzie wymiana instalacji elektrycznej w kościele parafialnym. Obecna instalacja jest z lat 60-tych, jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga wymiany. W związku z tym składki inwestycyjne w drugie niedziele kolejnych miesięcy będą przeznaczona na ten cel. Składka w następną niedzielę, będzie przeznaczona na to przedsięwzięcie. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i z góry za ofiary!

Intencje Mszy św.  9.05 – 15.05. 2022

Uroczystość św. Stanisława

07.00 + Zofia Mroczek – z int. wnuczki Izabeli z rodziną
18.00 + Stanisław Żola z okazji imienin
Wtorek 18.00 + Wiesław Lączak w 30 dniu po śmierci – z int. żony

W int. dzieci I Komunijnych z Podleszan – z int. Pani Moniki i Pani Anny

Środa 7.00 + Dawid Topór
18.00 + Helena Tokarz – z int. rodziny Bednarzów

+ Jagoda Mazur – z int. dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły w Książnicach

Czwartek 18.00 W int. dzieci I Komunijnych z Książnic – z int. wychowawczyni

+ Krystyna Wójcik – z int. siostry Zbigniewy z rodziną

Piątek 7.00 + Bronisława Kopacz – z int. Elżbiety i Bogdana Kopacz
18.00 W int. róży P. Janiny Węgrzyn – dzięk-błag.

++ Maria Jan Feliks Smaczny z okazji urodzin Marii

Sobota 18.00 ++ Zofia Jan Białoń

++ Zofia Wójcik, mąż Ferdynand, syn Józef, zięć Jan

V Niedziela Wielkanocna 7.00 W int. parafii