Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Zapraszamy do udziału w tychże duchowych ćwiczeniach, w te dni Msze św. o godz. 700 i 1800. W Rydzowie o godz. 1700. We wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 1400 do godz. 1800, natomiast w Rydzowie od godz. 1600 do godz. 1700. Zapraszamy na roraty w tym tygodniu codziennie o godz. 1800, natomiast w piątek o godz. 700.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do religijnego obchodu tej uroczystości: wspólnej, rodzinnej wieczerzy połączonej z modlitwą, odczytaniem fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Pańskim, łamaniem się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Prosimy także o zachowanie charakteru postnego tego dnia – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz od napojów alkoholowych.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy Msza św. pasterzy tzw. Pasterka zarówno w Książnicach jak i w Rydzowie o godz. 2400. Składka z tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. Jest Goś Niedzielny, a w nim kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy. Ponadto płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Tygodnik Niedziela podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: dlaczego dziś tak wielu ludzi odchodzi od Boga i od wiary? Dodatkowo śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Dla dzieci jest Promyczek dobra. Jest także świąteczne wydanie naszej parafialnej gazetki U Świętego Jana w Książnicach.

Zgodnie z zaleceniem Biskupa Diecezjalnego, tak samo jak w poprzednim roku, tak i w tym, nie będzie indywidualnej wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy”. Po przyszłej niedzieli rozpoczniemy sprawowanie Mszy świętych i nabożeństw z błogosławieństwem dla poszczególnych rejonów parafii. Bliższe informacje zostaną podane w następną niedzielę.

Intencje Mszy św.  20.12 – 26.12. 2021

9.45 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński, syn Krzysztof

+ Jagoda Mazur – z int. ojca

15.00 + Jan Cieśla w r. śmierci – z int. żony i córek z rodzinami