– we wtorekwspomnienie św. Franciszka Salezego, prezb.,
– w środęświęto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,
– we czwartekwspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpa,
– w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od swoich świętych patronów.

W piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu.

Serdecznie zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym polecamy recenzję książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła. Natomiast w tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. o tym, jak dziś dotrzeć do zbuntowanego nastolatka, czy też krnąbrnych dzieciaków? Ponadto odpowiedź na pytanie: co to jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu?

Porządek kolędy:

– 23 styczeń (poniedziałek) – od godz. 1430 – od P. Graniczka nr 224 do P. Trzpis nr 238 E i dalej do P. Kardyś nr 237 E

– 24 styczeń (wtorek) – od godz. 1430 – od. P. Młynarczyk nr 240A do P. Młynarczyk nr 241

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z góry składamy, w imieniu korzystających z tej pomocy, serdeczne „Bóg zapłać” za okazaną pomoc i życzliwość.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele zbiórka do puszek – jako wsparcie ks. Piotra Dydo-Rożnieckiego z Kazachstanu, który zbiera ofiary na zakup busa dla parafii gdzie obecnie posługuje. W jego imieniu serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pragną go wesprzeć.

Intencje Mszy św.  23.01 – 29.01. 2023

Poniedziałek 7.00 ++ Stefania Jan Tomasiewicz w r. śmierci Jana
Wtorek 7.00 + Krystyna Więcław – z int. rodziny Kurgan
Środa 7.00 + Danuta Stachurska – z int. róży św. Zofii
17.00 ++ Maria Walenty Błach, Mieczysław Błach, Kazimiera Błach, Janina Karaś, Eugenia Dwornik
Czwartek 7.00 + Jan Jemioło

++ Helena Michał Fryc

Piątek 7.00 W int. zmarłych w czyśćcu cierpiących
17.00 ++ Stefania Jan Szot, Wojciech Wiech w r. śmierci Jana, Wojciecha
Sobota 17.00 + Franciszek Żola – z int. siostrzenicy Anny z rodziną

+ Józef Pogoda – z int. mieszkańców Tarnowca

IV Niedziela zwykła  7.00 ++ Bronisława Franciszek Kobos, Kazimiera Władysław Kobos, syn Ryszard, ks. Zdzisław Skowron
 9.00 ++ Ignacy Marek Krawiec, Zofia Jan Skrzypek, Franciszek Dusza
9.45 Rydzów: ++ Stanisława Józef Żola w r. śmierci Stanisławy
15.00 W int. Krystyny z okazji 90-tych urodzin – dzięk-błag.

Od 8 stycznia br. sprawowane są, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Andrzeja Żmudę

Od 16 stycznia br., poza parafią, sprawowane są Msze św. za + Stanisław Adamczyk – 14 intencji mszalnych.

Od 23 stycznia br. sprawowane będą, poza parafią, Msze św.:

1. + Kazimierz Pazdyk – 20 intencji mszalnych
  2. + Kazimiera Gwizdak – 18 intencji mszalnych

Od 30 stycznia br. będą sprawowane, poza parafią, Msze św. gregoriańskie za + Stanisława Adamczyka