Nabożeństwa drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 1700, w ten piątek drogę krzyżową o godz. 1900 poprowadzą harcerze. W Rydzowie w piątek Msza św. o godz. 1600, następnie nabożeństwo drogi krzyżowej. W niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1400. Bardzo prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

Odpowiadając na apel Ojca św., w piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy się modlili w sposób szczególny o pokój na Ukrainie. W łączności z Biskupem Rzymu odmówimy akt oddania Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Przypominamy, iż w przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw, w tym dniu, tak jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 1800 Msza św. i nauka stanowa dla młodzieży. Plan rekolekcji na pozostałe dni podany zostanie w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. o niezawinionym cierpieniu, dlaczego Bóg dopuszcza do tego? Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. odpowiedź na pytanie: czy zabicie agresora jest grzechem, czy istnieje takie pojęcie jak wojna sprawiedliwa? Jest Promyczek dobra dla dzieci, są gazety misyjne.

Przypominamy, iż na ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest Księga Trzeźwości, zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich szczególnie teraz na czas Wielkiego Postu.

Ministranci rozprowadzają baranki wielkanocne w cenie 7 zł.

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy tutaj w Rydzowie 2.200 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary! Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na opłacenie ogrzewania kościoła w Rydzowie.

W tym tygodniu odszedł do wieczności: + Paweł Midura z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Intencje Mszy św.  21.03 – 27.03. 2022

Poniedziałek 17.00 + Stanisław Godek – z int. Godków z Rydzowa

+ Konstantyna Dragan – z int. kuzynek Aleksandry i Marii, kuzyna Zbigniewa z Goleszowa

Wtorek 17.00 W int. Stanisławy o łaskę zdrowia

+ Stanisław Szot – z int. Mariusza z rodziną

Środa 7.00 + Zofia Mroczek – z int. wnuka Rafała z rodziną
17.00 + Józefa Białoń – z int. brata Czesława

+ Bronisława Małek – z int. bratowej

Czwartek 17.00 + Krystyna Wójcik – z int. wnuków Patryka i Emilii

+ Bronisława Kopacz – z int. rodziny Zuch i Rugała

Piątek 7.00 + Czesław Ptaszek – z int. rodziny Adamczyk
16.00 Rydzów: + Zofia Białoń – z int. córki Marzeny z mężem
17:00 W int. pewnej osoby – dzięk-błag.

+ Anatol Bąk w 2 r. śmierci – z int. żony i dzieci

Sobota 17:00 W int. grupy adoracyjnej św. Faustyny – dzięk-błag.

++ Zofia Bawoł i jej rodzice – z int. córki Beaty z rodziną

IV Niedziela Wielkiego Postu  7.00 + Emilia Stec w 22 r. śmierci – z int. syna Stanisława

W int. parafii

9.00 ++ Czesława Józef Buziak – z int. syna Tadeusza z rodziną