Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Pragniemy zwróćmy uwagę na to, jaką rolę w naszym życiu odgrywa Pismo święte i jak często sięgamy po Biblię? Dziś po każdej Mszy świętej będzie czytana: Ewangelia wg św. Marka i Księga Mądrości. Zachęcamy do pozostania w kościele i wsłuchania się w Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można zabrać karteczkę z fragmentem Pisma św., który warto przeczytać sobie w domu.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

Piątek – uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona naszej Ojczyzny

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, tam m.in. o skutkach COVID-19, oraz o projekcie rehabilitacji osób, które przebyły tą chorobę. W tygodniku Niedziela możemy przeczytać o tym, jak wygląda proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny. Ponadto znany egzorcysta analizuje wypowiedzi papieża Franciszka o szatanie. Dla dzieci jest Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Lubera, + Alina Miś z Goleszowa oraz + Maria Cichoń z Podleszan. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św.  19.04 – 25.04. 2021

Pogrzeb: + Alina Miś

+ Bronisław Piwko – z int. róży różańcowej Wiktora Zielińskiego

+ Maria Cieśla – z int. Marii, Stanisława i Grzegorza Harla

W int. Jolanty i Grzegorza w 20 r. ślubu – dzięk-błag.

+ Stanisław Szot – z int. Heleny i Ryszarda Matyka

+ Anna Antoń – z int. zarządu firmy „Wamat”

+ Józef Jastrząb – z int. rodziny Zając

+ Czesław Nycek – z int. żony

Pogrzeb: + Maria Cichoń

+ Władysława Babula w 30 dniu po śmierci

+ Marian Dudek – z int. Ewy i Stanisława Dudek

+ Stanisław Lubera w 7 dniu po śmierci – z int. córki

+ Wojciech Węgrzyn – z int. chrzestnego Władysława Pogoda

+ Janina Graniczka – z int. syna Zbigniewa z żoną

W int. Bernadetty i Damiana w 10 r. ślubu – dzięk-błag.

W int. ks. Proboszcza z okazji imienin – dzięk-błag. – z int. grupy modlitewnej „Margaretki”

IV Niedziela Wielkanocna

W pewnej intencji