Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. Pragniemy zwróćmy uwagę na to, jaką rolę w naszym życiu odgrywa Pismo święte i jak często sięgamy po Biblię? Dziś po każdej Mszy świętej będzie czytana: Ewangelia wg św. Łukasza. Zachęcamy do pozostania w kościele i wsłuchania się w Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można zabrać karteczkę z fragmentem Pisma św., który warto przeczytać sobie w domu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.,
Wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski,
Środa – wspomnienie św. Floriana, męcz.,
Piątek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

We wtorek z racji uroczystości niedzielny porządek Mszy św. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę, w naszej wspólnocie parafialnej, będziemy przeżywali uroczystość I Komunii św. – 27 dzieci, po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło w Eucharystii. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i krewnych w sobotę od godz. 900.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota maja. Spowiedź dla dzieci szkolnych we czwartek od godz. 1730, w piątek – dla dorosłych – od godz. 1700. W Rydzowie spowiedź we czwartek od godz. 1630, w piątek od godz. 1600. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zapisywać w zakrystii, udamy się do nich w piątek od godz. 900. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o nabożeństwie majowym – skąd się ono wzięło i dlaczego głównym jego elementem jest Litania Loretańska. Natomiast w tygodniku Niedziela możemy przeczytać o tym, czym różni się nasza polska pobożność maryjna od włoskiej, czy też hiszpańskiej. Ponadto co zrobić, aby modlitwa rodzinna z dziećmi stała się czymś naturalnym? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj, Misyjne drogi.

Intencje Mszy św.  2.05 – 8.05. 2022

Poniedziałek 18.00 + Marcin Dul – z int. babci

+ Edward Szkutnik – z int. żony

Uroczystość NMP Królowej Polski

7.00 ++ Maria Anna Jan Józef Słomba

+ Ryszard Buczek z okazji 7 dnia po śmierci – z int. córki Elżbiety

9.00 + Zofia Babula w 1 r. śmierci
9.45 Rydzów: ++ Franciszek Kaliński w r. śmierci, syn Krzysztof
11.00 W int. strażaków z naszej parafii – z okazji św. Floriana – dzięk-błag
15.00 ++ Franciszek Józefa Buczek, Antonina Buczek, syn Henryk, żona Maria, zmarli z rodziny
Środa 7.00 + Zofia Mroczek – z int. wnucząt i prawnucząt z Hiszpani
18.00 ++ Maria Pogoda w 1 r. śmierci, mąż Jan

+ Adam Zaręba – z int. Małgorzaty i Andrzeja Świątek

Czwartek 17.00 Rydzów: ++ Jan Miodunka, żona Maria w r. śmierci
18.00 ++ Józef Stanisław Władysława Rzegoccy, Stanisław Zofia Jaworscy

+ Krystyna Wójcik – z int. rodziny Świstro

Piątek 7.00 + Helena Tokarz – z int. rodziny Młynarczyk i Magda
17.00 Rydzów: + Józefa Białoń – z int. siostry Ewy
18.00 W int. Agnieszki z okazji urodzin – dzięk-błag.

++ Irena Pezda, Emilia Stanisław Czachor – z int. siostry

Sobota 17.00 Chrzest: Miłosz Tylutki
18.00 + Stanisław Pogoda

++ Stanisław Książnicki, syn Wiesław

IV Niedziela Wielkanocna 7.00 ++ Janina Franciszek Kula, w r. śmierci Janiny – z int. córki z rodz.
9.00 ++ Stanisława Mieczysław Walas, syn Stanisław, córka Irena, Józef Karczmarczyk, Genowefa Stanisław Łącz, synowie: Czesław Kazimierz
9.45 Rydzów: ++ Henryk Stanisława Stefania i zmarli z rodziny
11.00 W int. dzieci I Komunijnych i ich rodziców
15.00 W int parafii