W liturgii Kościoła obchodzimy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja
Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kości.,
Środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Dziś Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek na ten cel. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Ponawiamy zaproszenie do uczestnictwa, w okresie Adwentu, w Mszach świętych roratnich codziennie o godz. 1700. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do dzieci i młodzieży.

W piątek na roraty zapraszamy uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.

W IV niedzielę Adwentu – 19 grudnia br. – rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Program rekolekcji w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, a w nim kolejny odcinek adwentowej medytacji – w oczekiwaniu na Mesjasza. Natomiast tygodnik Niedziela podejmuje temat: jak czytać Pismo święte ze zrozumieniem? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj.

Przypominamy, iż od I niedzieli Adwentu istnieje możliwość nabywania poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki można zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Ministranci rozprowadzają świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 7 zł.

Składka w przyszłą niedzielę, jako inwestycyjna, przeznaczona jest na spłatę zadłużenia na renowację stacji drogi krzyżowej. Z góry składamy „Bóg zapałać” za ofiary i za życzliwość!

Intencje Mszy św.  6.12 – 12.12. 2021

Poniedziałek 17.00 ++ Katarzyna, Konstanty, Tadeusz, Teresa, Franciszek, Mirosław

++ Anna Węgrzyn w r. śmierci, mąż Franciszek

Wtorek 17.00 + Teodor Buś w 1 r. śmierci – z int. żony

++ Stanisława Szady w r. śmierci, maż Józef

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00 + Teresa Kuźma w 30 dniu po śmierci – z int. mamy
17.00 + Stanisław Godek w r. śmierci – z int. żony

++ Maria Kopacz, mąż Jan

Czwartek 17.00 ++ Anna Stefan Rachwalik

++ Bronisława Wojciech Antończyk – z int. córki Teresy Buś

Piątek 7.00 + Maria Smaczna – z int. koleżanek córki Anny
17.00 W int. Zdzisławy i jej rodziny – dzięk-błag.

++ Maria Bolesław Sienkiel – z int. syna Wojciecha z rodziną

Sobota 7.00 Rydzów: + Paweł Szostek – z int. sąsiadów Klaus
14.00 Chrzest: Fabian Mroczek
17.00 ++ Wanda Miodunka w 5 r. śmierci, mąż Jan