W liturgii Kościoła obchodzimy:

– w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła,
– w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa, w okresie Adwentu, w Mszach świętych roratnich codziennie o godz. 1700. Zaproszenie to w sposób szczególny kierujemy do dzieci i młodzieży szkolnej. Przyszła niedziele to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia. Spowiedź w Książnicach, we czwartek i w piątek, od godz. 1600. W Rydzowie spowiedź od godz. 1500, później o godz. 1600 Msza św. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci odnośnie spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. Dla uczniów klas siódmych i ósmych uczestnictwo w tych nabożeństwa jest obowiązkowe. W piątek tradycyjnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i na zmianę tajemnic różańcowych. W piątek od godz. 900 objazd chorych, prosimy o zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Goś Niedzielny, a w nim m.in. artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci? Dodatkowo specjalny: kalendarz ścienny, z wizerunkami świętych, na rok 2023. Natomiast w tygodniku Niedziela m.in. o tym jak bł. Carlo Acutis skradł serca współczesnej młodzieży, co im chce zaoferować, oraz jak ich pragnie prowadzić do Chrystusa? Dla dzieci jest nowy Promyczek dobra. Są także gazety misyjne: Świat misyjny, Misje dzisiaj.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, od dziś istnieje możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny. Opłatki zostały poświęcone, można je zabrać z kosza znajdującego się przy ołtarzu Matki Bożej. Przy tej okazji prosimy o dobrowolną ofiarę na całoroczne utrzymanie Pana Kościelnego i Pana Organisty. Dziękujemy za zrozumienie i za życzliwość. Za ofiary z góry składamy „Bóg zapłać”. Można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny w cenie 9 zł.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Dariusz Fajerski z Podleszan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św.  28.11 – 4.12. 2022

Poniedziałek 17.00 + Stanisław Żola – z int. Krystyny i Mariana Cisło

+ Tomasz Janeczko w 30 dniu po śmierci

Wtorek 17.00 + Stanisława Szot – z int. wnuczki Anny i Alana

+ Kazimierz Pazdyk w 30 dniu po śmierci – z int. wnuków

Środa 7.00 + Teresa Zygmuntowska w r. śmierci – z int. siostry Barbary
17.00 O łaskę nawrócenia dla pewnej osoby

+ Andrzej Jakubowicz – z int. żony i dzieci

Czwartek 16.00 Rydzów: + Maria Dudek – z int. Agnieszki i Wacława Leśniowskich
17.00 + Danuta Stachurska – z int. córki Elżbiety z rodziną

+ Krystyna Więcław – z int. bratowej Stanisławy

Piątek 7.00 W int. Wiktorii z okazji 18-tych urodzin – dzięk-błag.
16.00 Rydzów: + Jan Kobos – z int. rodziny Frącz i Pieróg
17.00 + Marian Pogoda  – z int. wnuków Katarzyny i Dawida
Sobota 7.30 Rydzów: ++ Andrzej Stefania Józef Bolesław Surdej, Jan Godek
17.00 ++ Stefan Skowron w 6 r. śmierci, żona Zofia

+ Stanisław Książnicki w 8 r. śmierci

II Niedziela

Adwentu

7.00 + Stefan Cieśla w 6 r. śmieci – z int. syna Krzysztofa z rodziną
09.45 Rydzów: ++ Franciszek Frącz, syn Andrzej i Józef
11.00 ++ Kazimiera Władysław Ryszard Kobos, ks. Zdzisław Skowron
15.00 ++ Teodozja Kazimierz Cieśla, Jan August Władysław Cieśla

Od 1 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Stanisławę Nowak.

Od 17 listopada, poza parafią, sprawowane są Msze św. gregoriańskie za + Tomasza Janeczko.