Historia naszej parafii

Pierwsze wzmianki o parafii sięgają drugiej połowy XIII w. Jednak obecny kościół zbudowany został w 1927 r. wg projektu architekta Zdzisława Mączeńskiego. Konsekracji świątyni dokonał w 1935 r. bp Franciszek Lisowski. Kościół został silnie uszkodzony w czasie działań wojennych w 1944 r., a jego odbudowa zakończyła się w 1952 r.

Budowla o tradycji eklektycznej, łączy elementy neogotyku i neobaroku. Murowana z cegły, trzynawowa, bazylikowa. Przy korpusie nawowym od frontu masywna czworoboczna wieża. Wnętrze na¬kryte jest sklepieniami w typie kryształowym. Dekoracja sgraffitowi we wnękach ołtarzowych wykonana przez Józefa Szuszkiewicza. Witraże zaprojektowane przez Łukasza Karwowskiego.

Wnętrze kościoła zostało zaprojektowane i wykonane przez Bogdanę i Anatola Drwalów. Stalle i konfesjonały wykonane wg projektu Antoniego Mazura w 1960 roku.

Obszar parafii aktualnie obejmuje następujące miejscowości: Boża Wola, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów.
Parafia aktualnie liczy ok. 2800 parafian.